субота, 25 березня 2017 р.

Комфортна мрія зачарованого аудіофіла


Коли я несподівано швидко отримав DHL посилку з Таіланду, я був дуже здивований розмірами Fidelizer Nimitra. Це — реально маленький прилад, який можна назвати “мініатюрним”. Лаконічна передня панель з суто однією кнопкою включення живлення, аскетичний чорний колір й вага — усього 2 кілограми. Та повна таємниця з приводу імені приладу, не зважаючи на увесь асортимент витончених тортур, який я застосував стосовно пошукової машини Google.

 
Цю таємницю мені відкрив творець Німітри, також знайомий прихильникам компьютерного аудіо як створювач програми Fidelizer, що оптімізує операційні сістеми Windows для якісного відтворювання аудіофайлів на ПК — Кітакаві Пунпенг (Keetakawee Punpeng):

“Я вибрав назву “Nimitra”, взявши одне слово з традиційної тайської пісні “Tri-Nimitra” та додавши друге слово “tra-trueng”. “Nimit” - це “чудовий”, “tra” - це “мрія”. Тож вийшло щось на кшталт “чудова мрія”.

Прилад зроблен по принципу “3 в 1”, основні функції це — музикальний сервер, стрімер та мережевий програвач. Також можна використовувати Німітру як транспорт для USB флешок, саме так я й робив увесь час.Задня панель устатковувана забагацько — різноманітні роз'єми усіяли майже всю поверхню.
Замість серійного номера вказано лише “Demo”, але порядковий номер цього приладу є «4». Бачив, коли прилад підключали до мережі. Не мій улюблений номер, якщо чесно, але то вже перфекціоністські витребеньки.

 
До Німітри легко додати звичайну клавіатуру, дісплей, мишу та використовувати сервер у більш класичний спосіб — як настільний ПК, для цього також можна задіяти USB роз'єми на боковій панелі. Але, яким чином це вплине на якість звуку, невідомо. Тож - планшету або смартфону буде достатньо для управління.

Повний комплект обладнання був передбаченим: Німітра, блок живлення (далі - БЖ) зі стандартним комповим каблом, 2 антени типу “штир” та посібник користувача.

Мені не довелось встановлювати рідний драйвер для мого AMR DP-777 , бо
творець Німітри вже подбав про це, завантажив купу драйверів для усіляких приладів.
Вражає? Це — перший плюс для покупки цього дівайсу шанувальниками музики, які не
почувають себе впевнено на теріторії теми компового аудіо.

Одним з перших питань, яке я задав Кітакаві Пунпенгу (Keetakawee Punpeng) було “Що там всередині твого магічного ящика?” Він миттєво кинув мені у Скайпі оце фото.


 
Фото всередині

Більшість читачів будуть розглядати це також десь також на рівні мого порозуміння, тому я просто скопіюю опис з сайту виробника:
Ніяких частин, що рухаються: рух є причиною появи вібрацій, котри впливають на точність передачі електричних сигналів. Низька споживча потужність: найкраще рішення зменьшити паразитне втрачання — знизити споживання енергії, не встановлюючи фільтри та ізолятори. Контроль резонансів плати (шасі): це часто не вважається важливим у цифровому аудіо, але вплив присутній.

В результаті я зібрав таку конфігурацію компьютерного харду:
 • безвентиляторна збірка. Немає вентилятора, немє вібрацій, немає шуму у кімнаті прослуховування.
 • для операційної сістеми використовується mPCIe SSD — немає рухомих частин, вібрацій та додаткових кабелів, які деградують сігнали.
 • чотирьохядерний процесор Intel Celeron J1900 2.0GHz з низькою споживчою потужністю, але достатньо потужну, з кешем 2MB L2.
 • ОЗП Kingston DDR3L 4GB — важкий вибір між низьким CL з DDR3 та низькою напругою DDR3
 • пряме постачання постійної напруги 12 Вольт на плату знижує перешкоди та шум всередині.
 • корпус з алюмінієвого сплаву товшиною 3.5 мм – зібран лише з трьох частин, що вкупі з підібраними на слух ніжками зменьшує частотні резонанси.
 • вбудований модуль WiFi/Bluetooth, за допомогою якого ви можете під'єднати безпровідні Wi-Fi та Bluetooth гучномовці до серверу.”

   Повну інформацію про конструкцію можна знайти в кінці ревю або на сайті виробника.

  Другий плюс для некомпьютерних аудіовшанувальників — підтримка за технологією Teamviewer. Що це означає на практиці?

  Для аудіофілів, які не володіють глибокими знаннями компьютерної техніки, вкрай
  важливо мати дістанційну технічну підтримку, наприклад — для встановлення драйверу. Вам немає про що хвилюватись — у Німітрі вже все передбачено”. (з сайту виробника)

  Ось тут я повинен освідчитись вам, мої любі читачі: я вважаю себе досить впевненим користувачем ПК зі стажем, але отримана технічна пітримка була не зайвою! Звісно, якщо ви готові надати доступ у вашу мережу розробнику Німітри.

  Тож, пані та панове, ніхто вас не покине напризволяще з проблемами, містер Пунпенг буде битися з ними до останнього подиху. Просто власний досвід.

    
  А зараз — декілька підказок, грунтуючись на моєму 3-тижневому спілкуванню з Німітрою:

 • подивиться уважно на фотографію. Ваш ЦАП повинен бути підключений до
  верхнього роз'єму "USB Audio" блакитного кольору, а USB флешка чи виносний HDD з музичним контентом — до нижнього роз'єму також блакитного кольору, який позначений як “USB 3.0”. Також можна застосувати роз'єми USB 2.0, які розташовані на задній панелі, але ціною за це буде погіршення якості звуку. І ніколи не застосовуйте роз'єми на боковій панелі, бо тоді керуюча программа почне тупити або взагалі — виснути.
 • ніжки під Німітрою. Я застосував 3 одиниці власного виробництва. Різниця у звуці є, хоча й не така радикальна.

   

 • якщо Вам потрібно замінити музфайли на USB флешці, то не треба виключати живлення на Німітрі. Алгорітм такий: війнути флешку, зробіти зміни у контенті та уставити флешку у роз'єм. Сервер автоматично сканує музикальну біблиотеку кожні 30 секунд.
  Для керування Німітрою я застосував головним чином программу KAZOO (легко знайти на Google Play Market, якщо у вас Андроїдний гаджет). Один важливий момент, який я помітив за час роботи з KAZOO – теги. Всі теги повинні бути прописані належним чином, або є великий шанс получити у бібліотеці музикальний смітник, в якому буде важко розібратися самому. KAZOO взагалі, підозрюю, походить від українського слова “казитись” (готичний жарт). Для роботи з тегами є чудова програма - TagScaner.

  
Звук

По-перше, Німітра не стала винятком з мого особистого досвіду: для прогріву знадобиться стандартні 130-150 годин, після чього трапиться звичайний “стрибок звуку”. В протилежному стані звук сервера не зможе справити враження — сінтетичний присмак буде переслідувати Вас, незважаючи на музикальні жанри або формати файлів. До речі, це легко зробити, застосувавши KAZOO. Відкрийте вкладку “All Albums” та вибиріть музичні альбоми, якими Ви будете гріти прилад. Просто натисніть пальцем на музичну теку, доки вона не підсвітиться. Таким чином можна набрати музикального матеріалу на необхідний час (наприклад, на всю нічь). Якщо є бажання застосувати для прогріву лише один альбом — виберіть його стількі разів, скільки потрібно. Компіляція може содержати файли різних форматів, наприклад, я на практиці легко змішував FLAC 16-44 з 24-96. Ато!

Німітра майстерські передавав атмосферу джазового клубу з легендарного запису "Art Blakey 1954 A Night At Birdland" (Blue Note Records). Анонси Pee Wee Marquette, щільний звук труби Clifford Brown, особистий почерк барабанів Art Blakey, шуми у клубі - все те, що ретельно зафіксував сам Rudy van Gelder.

Cyrille Aimee з альбому 2016 “Let's Get Lost” має таку схожість с моєю улюбленою джазовою співачкою — Stacey Kent, що їх зовсім легко сплутати. Німітра відтворювала настільки комфортний рівень звуку, що я поставив найвищю відмітку у категорії ємоційного залучення.

Файнезне виконання на альбомі Daniellson Neset Lund 2016 “sun blowing” (ACT Records) дозволило мені повною мірою насолодитись записом, німецький лейбл ACT Records взагалі
один з небагатьох, хто може запропонувати одночасно записи аудіофільскої якісті, розумну музику, що не скочується у маразм вільних форм та вражаючий список артистів.

Безмежна энергетика та реально хітові мелодії на альбомі Filou 2016 “The Headphone Session”
зробили моє прослуховування ще більш затяжним, прозорість Німітри була дуже вчасна. Шкірою відчуваєш увесь відчай астронавта, що трапив у халепу, одразу на пам'ять приходить фільм “Марсіянин”.


Побудова звукового простору вокалів на треці “Because” (19) було чудовим до нестями.
Баси на “Growing Up” (12) та Thlon” (10) подавалися міцно та гармонійно. Мікс з реальних та віртуальних інструментів на “Dead Already” (07) грав детально, з богатими післязвучностями. Музикальні пікі на вокалі у “Con Te Partiro” (03) проходили без обмежень. Натуральність звучання піано на “Fantasia op 49” була неперевершеною.

Звукова розподільча здатність Німітри весь час знаходилась на рівні добрячих програвачів КД, всі звукові нюанси чути добре. Сервер може чинити міцний супротив у так званому “сліпому тесті”. Німітра видає комфортний звук з великою долею плинності, близької до аналогових джерел.

Декілька порад, які я отримав, спілкуючись з Кітакаві:
 1. В комплекті до Німітри йде стандартний мережевий адаптор китайського виробництва. Якщо Ви готові інвестувати ще 3-4 сотні Франклінів у лінейний блок живлення, це може ще підняти планку. Блок повинен видавати 12 Вольт зі струмом у 3 Ампери. (Забігаючи уперед, можу трохи відкрити завісу: я вже купив окремий БЖ для Німітри, але це — тема для окремого огляду. Тож — заглядайте у мій блог.)
   
  Також можу додати, що творець Німітри вже зробив лінейний БЖ, незабаром прилад з'івиться на сайті. Я навіть вже знаю його назву. Це - Nikola

  Цитата з нашого переписування: “Заміна штатного адаптору на лінейний блок живлення дасть прирост Звука на 30-50%”. Привабливо?

  2. А як у вас живлиться ... Wi-Fi роутер? Несподівано, нє? Якщо Ви стриміте музику - також міняйте штатний адаптор на лінейний БЖ. Творець Німітри стверджує, що це - також працує. Треба спробувати, з моїми навушниками AudioQuest Nighthawk йшов абонент для Tidal на 1 місяць. 

  Характеристики

  CPU: Intel Celeron J1900 Quad Core 2.0GHz
  Memory: 4GB DDR3L
  USB: 5 x USB 2.0 / 1 x USB 3.0
  Connectivity: LAN / WiFi / Bluetooth / HDMI / VGA
  Supported formats*: AAC, AIF, AIFC, AIFF, APE, ASF, ASX, BWF, CDA, DFF, DSF, FLAC, M2A, M4A, M4B, MP+, MP1, MP2, MP3, MP4, MPA, MPC, MPEG, MPG, MPGA, MPP, MPX, OGA, OGG, RADIO, W64, WASAPI, WAV, WMA, WMV, WV, WVX
  Power input: 12VDC with 2.5mm DC jack
  Power supply: 12V 5A switching 100-240V 50/60Hz (PSU upgrade is coming soon)
  Dimension: 225(W) x 44(H) x 200(D) mm
  Weight: 2kg
  * for streaming from built-in Asset uPNP library server. JPLAY Streamer accepts only WAV and TIDAL streaming

  Рознічна ціна: 1 395 USD (Гарантія повернення грошей на протязі 30 днів!).

  Як висновок 

  Прозорість. Це перше, що мені приходить на розум, якщо спитати про Німітру. Сервер легко показує різницю між артистами, рекорд компаніями, приміщеннями та технологіями звукозапису.


  Комфорт (зручність у програванні музикального контенту). Це навіть винесено у назву огляду. Золота медаль на чемпіонаті на звання "гайледащолго аудіофіла".

  Ціна. Так, недешево, але більшість конкурентів взагалі мають п'ятизначні цінники. Одного разу я спробував підрахувати ціну на так званий "Музикальний ПК". Межу в 1 500 USD я сягнув швиденько. Так, там був також зарахован HDD, але ж там не було ніякої оптимізації! У разі придбання Німітри Ви отримуєте прилад з серіїї "підключив та забув" (якщо взяти до уваги підтримку виробника). Також не забуваємо про кошти на софт (Windows 10 Pro + Fidelizer + JPLAY + Asset uPNP), це - щонайменьше 300 USD. А ще є гарантія повернення грошей за прилад на період 30 днів.

  Німітра легко упораєтся з любим аудіо форматом, навіть, з новітнім MQA, хоч це й не вказано на сайті виробника. Тож, скоріше, Ви отримуєте якесь обмеження зі сторони совго ЦАПа, як, наприклад, я - з AMR DP-777.

  Якщо спробуєте нагодувати Німітру з лінейного БЖ - спробуйте також поміняти там
  запобіжник та мережевий кабель. Може також спрацювати в плюс.

  Головна Сістема:

          Акустичні Сістеми: Audio Physic, модель Avanti, перша генерація.
          Підсилювач потужності: T+A, модель 1500.
          У якості попереднього підсилювача: AMR DP-777.
          У якості ЦАПу: AMR DP-777.               
          ПКД: T+A, модель CD 1220 R.
          Програвач вінілу: ELAC, модель Miracord 50H.
          Фонокоректор: Abbas Esoteric Audio (Україна), модель "Treble Clef".
          Аудіомеблі: саморобна, столики Ikea, модель Hemnes.
          Акустичні кабли: Acoustic Revive SPC-Reference (bi-wiring).
          Міжкомпоненті кабли: 1)Acoustic Revive, модель RCA-1.0PA; 2)XLO Reference,        модель 2 1A.
          Мережні кабли: 1) Sound-YP, облегшена версія (Україна); 2) саморобні кабли, зроблені з полірованої радянської військової мідної шини, німецькі рознімачи; 3) Neotech NEP-3001 MK3 3х5.25 OCC/SPUPOCC - гібридний мережевий кабл з рознімачем Neotech NC-P303 OCC EU power plug Gold (на підсилівачі потужності).
          Головні телефони: HiFiMan HE-1000, Audeze LCD-X (рекейблінг саморобним срібним каблом), AudioQuest NightHawk.
          Підсилювач головних телефонів: гібридна версія між “Hi-Dynamic” та “Hi-Power”, 5 Вт у класі A на 16 Омах, вихід на транзісторах MOSFET, зроблено Півзом (Луганськ, Україна).
          USB кабли:  1) WireWorld USB Audio cable Starlight Platinum (1 м).
                                2) Sound-YP (Україна), топова модель Master SE (1.35 м).
          Аксесуари: саморобні ніжки під апаратурою, АС та акустичним каблом.        


  Музичний контент

  Тестова збірка (PCM, 16-44.1):
  01. Rex tremendae (Mozart – Requiem KV 626 – Philippe Herreweghe – La Chapelle Royale – Collegium Vocale – 1996 – Harmonia Mundi)
  02. Tuba mirum (Mozart – Requiem KV 626 – Philippe Herreweghe – La Chapelle Royale – Collegium Vocale – 1996 – Harmonia Mundi)
  03. Con Te Partiro (Andrea Bocelli – Romanza (XRCD))
  04. Manha De Carnaval (Susannah McCorkle – Most Requested Songs – Concord)
  05. Koni Priveredlivye (Vladimir Vysotsky – Izbrannoe (1974-75) – Melodiya)
  06. Fantasie in F Minor op 49 (Chopin - Luca Ballerini)
  07. Dead Already - (OST "American Beauty" - Dreamworks Records)
  08. Mercy Street (Peter Gabriel – So – Geffen Records)
  09. Hotel California (Eagles – Hell Freezes Over – XRCD)
  10. Tlon (Nils Petter Molvaer – Khmer – ECM)
  11. Tomorrow's Girls (Donald Fagen - Kamakiriad - Reprise Records)
  12. Growing Up (Peter Gabriel – Up – Real World)
  13. Marche au supplice (Berliner Philharmoniker, Herbert von Karajan – Berlioz – Symphonie fantastique · La Damnation de Faust – Danses – Deutsche Grammophone)
  14. Carmen Fantaisie (Ruggiero Ricci – LSO – Pierino Gamba – Carmen Fantaisie – XRCD24)
  15. Wherever I May Roam (Metallica – 1991 – Elektra)
  16. The Sound of Perseverance (Death – The Sound of Perseverance – Nuclear Blast)
  17. Fortunate Son (Creedence Clearwater Revival - Willy And The Poor Boys - Fantasy Records)
  18. Lucky (Molly Johnson - Lucky - A440 Entertainment)
  19. Because (OST "American Beauty" - Dreamworks Records)
  20. Killing Strangers (Marylin Manson – The Pale Emperor – Cooking Vinyl, Loma Vista Recordings).

  Також застосовувались деякі альбоми 2016:

  1) Filou 2016 The Headphone Sessions
  2) Cyrille Aimee 2016 Let's Get Lost
  3) Danilo Rea 2016 Notturno
  4) Opeth 2016 Sorceress (2 CD)
  5) Danielsson Neset Lund 2016 sun blowing
  6) Gianluca Petrella 2016 Trio 70's

  та

  Art Blakey 1954 A Night At Birdland (Volumes 1, 2), PCM 24-192.


  Далі буде.
2 коментарі:

Bogdan Kulyk сказав...

Цікаво, але що ви думаєте про такі речі, як microRendu та sotm. Вони саме були створені, щоб уникнути(мінімізувати) проблеми 'брудного' ПК!?

Також цікавлять ніжки власного виробництва, чому самі зробили, чим відрізняються від тих, що продаються?
Я теж хочу всю техніку на ніжки поставити, але не знаю які кращі і на що звертати увагу.

Eisener Bart сказав...

1) Ніколи не слухав ні sotm, ні microRendu.
2) Ніжки власного виробництва - це окрема велика тема.
Застосування моїх ніжек та підставок дасть ефект, подібний на заміну усіх кабелів у Системі. Якісь речі я можу вислати під заставу на пробу.