Блог, присвячений оглядам музичних альбомів, апаратурі Hi-Fi і Hi-End та близько музичних тем. ///
Blog about Hi-Fi/Hi-End Appliance, new musical albums and musical themes.
(рев'ю на альбом "Great Western Valkyrie" групи Rival Sons)
Нi, це - не назва чергової серії "Синiв Анархії", як хтось може подумати, це - рев'ю на альбом Great Westerm Valkyrie групи Rival Sons.
Назву групи Rival Sons можна перевести багатьма варiантами, але я б зупинився на "Сини-суперники". Група була заснована в 2007 роцi у меккi сьогоденного року - Лос-Анжелесi. Я особисто примiтив цю банду ще в 2012 пiсля виходу попереднього альбому "Head Down". Хто там волав, що рок-н-ролл мертвий? В рот йому потнi ноги.
Цьогорiчний альбом я вважаю бiльш цiкавим та відповідним для знайомства з творчістю Синiв (це - вже їх п'ятий релiз).
По-перше, альбом нiц не затягнутий у часi - 47:43, класика.По друге, безлiч драйву, кіловати енергетики, вiдcутнiсть провалiв та затягнутих номерiв.По-трете, .... ну, що ж, коли рок'н'рольний диявол ховається в дрібницях, то треба його якось пiдготувати, нi?
Вже перший трек "Electric Man" не залишає сумнівів в жанрової приналежності команди - так, перед нами - прямий, рокерський оупенер, повний драйву i гітарних рифів на межi сирого харду та блюзу.
Третий трек "Secret" - строби басухи та гiтарнi блискавки за підтримки клавішних дозволяють вокалу Бькенена розвернутися по повній.
Шостий трек "Open My Eyes" - вершина альбому, алмаз в короні, коротше, стрижень конструкції.
Десятий, фiнальний трэк "Destination On Course" - трiумфальне закриття альбому, балада, де панують псiходеличнi полети гiтари та мiстичнi бек-вокали Kristen Rogers. Також, якщо хто має якись сумнiвностi здiбно вокальних даних Бьюкенена - послухайте цю балладу.
Шеститижневі страждання групи у Нешвіллі не пройшли дарма - Rival Sons примудряються передати атмосферу 70-их, але не заповзаючи на територію Великих Попередників. 10 трекiв заряджені великокаліберно i долають прегради з усмiшкою. "Enjoy it right now, 'cause you never know when it's going to end" - отакий гiмн гедонизму.
Окремо хочеться відзначити бездоганну роботу рітмгруппи. Зв'язка з барабанщика Michael Miley та нового басиста David Beste ще увійде в історію рок-н-ролу. Взагалi, рекрутування David Beste було бездоганою замiною, це помiтно вплинуло на креативнiсть команди.
Заслугою продюсера Дейвiда Кобба треба вважати атмосферу альбому - від прифузованного, аналогового звуку віє теплотою вiнтажних радіоламп.
Тексти деяких пісень, що належать перу вокаліста, віддають банальщиною, але важко вимагати від прямих рокерів екзистенціальних відвертостей Бориса Гребенщикова (із сто процентною вірогідністю можна сказати, що дилери у них - точно різні!), та й не критично це - буклета до мого видання КД не йшло, тобто тексти потрібно шукати в Мережі. Займатися таким будуть тільки упоротi фани, дорослим дядькам все одно ніколи.
Абсолютно не здивуюсь, якщо пiснi цього альбому Квентiн Тарантiно та Серджiо Лєоне розтащать по голiвудським бойовикам.
На Bug Head Emperor деталізація такого рівня - повне враження, що можна вгадати марку магнітофона, на який вівся запис класичної музики. Я не знаю, до якого рівня можна піднімати планку. Я не слухав BHE кілька місяців, взагалі толком не слухав музику - робота поглинала практично весь час.
За багатством тембрів японець також легко обходить американця - можна сказати, граючи.
Єдиний і серйозний недолік Жукоголового Імператора - зручність управління. Просто відсутня як клас. І, якщо при звичайному прослуховуванні це практично не має значення, то при тестуванні дуже незручно. Я, наприклад, так і не зміг змусити його перекидати треки.
JRiver деталізація скромніше, тембрально біднішими, все згладжено, менше нюансів. Навіть музичні піки - менш епічність. Менше сцена, коротше, всього менше.
JRiver в плані комфорту управління страждає зворотним - надлишком функцій. З усіх прибамбасів особисто мене цікавить тільки звук. Погоня фірми зробити програму на всі випадки життя нагадує мені вироби однієї швейцарської фірми, яка намагається котрий рік зробити універсальний ніж. Засада полягає в тому, що не існує універсальних ножів. Якщо у Вас кілька завдань - доведеться використовувати кілька ножів.
Використане обладнання:
ПКД - Micromega Aria, підсилювач потужності Т + А A1500, АС Audio Physic модель Avanti першого покоління (1992), мережевий кондиціонер AudioLOT ALF-2500R. Кабелі: Acoustic Revive SPC-Reference, міжблочні Acoustic Revive RCA-1.0PA, мережеві саморобні (полірована радянська мідна шина) з німецькою фурнітурою Mennekes і Kopff. Навушники Shure SRH-840, підсилювач головних телефонів Півза (Луганськ, Україна) - клон Audio-Technica HA5000 (модель Hi Power-Hi Dynamic, ексклюзивна версія з шильдиком, 5 Ватт на канал в класі А). В якостi ЦАПа і попереднього підсилювача - AMR DR-777. USB кабелі - SoundYP серії Master модель SE, іменний (Тернопіль, Україна).
P.S. До речi, вже вийшла версiя 6.2 утiлiти Fidelizer.