неділя, 23 листопада 2014 р.

Валькiрiя калiфорнiйських синiв

(рев'ю на альбом "Great Western Valkyrie" групи Rival Sons)


Нi, це - не назва чергової серії "Синiв Анархії", як хтось може подумати, це - рев'ю на альбом Great Westerm Valkyrie групи Rival Sons.


Назву групи Rival Sons можна перевести багатьма варiантами, але я б зупинився на "Сини-суперники". Група була заснована в 2007 роцi у меккi сьогоденного року - Лос-Анжелесi. Я особисто примiтив цю банду ще в 2012 пiсля виходу попереднього альбому "Head Down". Хто там волав, що рок-н-ролл мертвий? В рот йому потнi ноги. 


Цьогорiчний альбом я вважаю бiльш цiкавим та відповідним для знайомства з творчістю Синiв (це - вже їх п'ятий релiз).


По-перше, альбом нiц не затягнутий у часi - 47:43, класика.По друге, безлiч драйву, кіловати енергетики, вiдcутнiсть провалiв та затягнутих номерiв.По-трете, .... ну, що ж, коли рок'н'рольний диявол ховається в дрібницях, то треба його якось пiдготувати, нi? 


Вже перший трек "Electric Man" не залишає сумнівів в жанрової приналежності команди - так, перед нами - прямий, рокерський оупенер, повний драйву i гітарних рифів на межi сирого харду та блюзу.  


Третий трек "Secret" - строби басухи та гiтарнi блискавки за підтримки клавішних дозволяють вокалу Бькенена розвернутися по повній. 


Шостий трек "Open My Eyes" - вершина альбому, алмаз в короні, коротше, стрижень конструкції.Десятий, фiнальний трэк "Destination On Course" - трiумфальне закриття альбому, балада, де панують псiходеличнi полети гiтари та мiстичнi бек-вокали Kristen Rogers. Також, якщо хто має якись сумнiвностi здiбно вокальних даних Бьюкенена - послухайте цю балладу.


 Шеститижневі страждання групи у Нешвіллі не пройшли дарма - Rival Sons примудряються передати атмосферу 70-их, але не заповзаючи на територію Великих Попередників. 10 трекiв заряджені великокаліберно i долають прегради з усмiшкою. "Enjoy it right now, 'cause you never know when it's going to end" - отакий гiмн гедонизму. 


Окремо хочеться відзначити бездоганну роботу рітмгруппи. Зв'язка з барабанщика Michael Miley та нового басиста David Beste ще увійде в історію рок-н-ролу. Взагалi, рекрутування David Beste було бездоганою замiною, це помiтно вплинуло на креативнiсть команди. 


Заслугою продюсера Дейвiда Кобба треба вважати атмосферу альбому - від прифузованного, аналогового звуку віє теплотою вiнтажних радіоламп.   


Тексти деяких пісень, що належать перу вокаліста, віддають банальщиною, але важко вимагати від прямих рокерів екзистенціальних відвертостей Бориса Гребенщикова (із сто процентною вірогідністю можна сказати, що дилери у них - точно різні!), та й не критично це - буклета до мого видання КД не йшло, тобто тексти потрібно шукати в Мережі. Займатися таким будуть тільки упоротi фани, дорослим дядькам все одно ніколи.


Абсолютно не здивуюсь, якщо пiснi цього альбому Квентiн Тарантiно та Серджiо Лєоне розтащать по голiвудським бойовикам. 


Дата релізу: 6-10 червня 2014


Звукозаписуючий лейбл: Earache Records 


Місце запису: студія LCS Studios, Нешвіль, Теннесі, США


Dave Cobb - продюсер


John Netti — iнженер звукозапису, мiксiнг


Pete Lyman — мастерiнг


Моi улюбленi пiснi: 3,6,10.


Якiсть запису: опосредовано (як завжди у рокерiв на мейджор-лейблах).


Состав:

Jay Buchanan — вокал

Scott Holiday — гiтара

Dave Beste — бас-гiтара

Michael Miley — ударнi
Додаткові музиканти:


Ikey Owens — клавишні (з групи Mars Volta)


Mike Webb — клавишні на "Where I've Been"


Kristen Rogers — бек-вокал


Схожi групи, також гідні уваги:


1) The Answer 


2) The Parlor Mob 


i, зрозуміло,


3) Kingdome Come 


ВисновкиОднозначно - один з кращих рокових альбомів року. Пропустити цей альбом для рокера просто неможливо. Для решти - настiйно рекомендую. 


Суб'ективна оцiнка: 10 балiв (з 12-ти).

Весь альбом можна прослухати на YouTube.
Немає коментарів: