субота, 21 травня 2016 р.

Планарні жанри

C

Передісторія мого знайомства з навушниками американської фірми MrSpeakers почалося в 2015 році, коли замість покупки відкритих Ether відбулося придбання HiFiMan HE-1000, детально це описано в першої частині рев'ю про Тисячники тут.

Тоді ж мені вдалося трохи послухати топові на той момент навушники Alpha Prime цієї ж фірми, які мені сподобалися.

Тому я з нетерпінням чекав можливості уважно відслухати 2 топові моделі - просто Ether (тобто - планари відкритого типу) та закриту версію - Ether C. За збігом низки обставин навушників потрапили в Україну тільки в 2016 році, хоча продавець планував їх
привезти ще в минулому.

Але мої сподівання, що відкрита версія Ether зможе на рівних конкурувати з HiFiMan He-1000 вияіилися марними. Дива не вийшло - відкриті Ether є доволі вузко жанровими навушниками, тому мої подальші висновки будуть грунтуватись виключно на цьому фундаменті.

Отже, що ці навушники можуть грати, а що - ні.


Великі симфоничні состави та майже весь спектр метальних та інших важких жанрів - це не їх кредо. Музикальні програми будуть йти, звісно, але для цих жанрів знайдуться кращі виконавці.

Тому зосередимось на камерній музиці, вокальному джазі та всіляких джазових комбо. На цій теріторії відкриті Ether можуть показати приємно високий результат.

Стереосцена
Середня сцена, з першого взору все нібти все ОК. Але є якийсь розрив по центру, тобто Звук якось ділиться напополам. Якщо в Тисячниках сцена - широченна, безмежна та непреривна, тот тут у центрі є якийсь легкий ґандж, якийсь легкий провал.

Високі
Тут все гаразд - високі красуються, переливаються усіма ніжними відтінками. Хай-хети розсипаються найдрібними кришталями, скрипки панують у необсяжних глибинах космосу.

Середні
Показником роботи у середньому звуковому діапазони для мене завжди були жіночі вокали у Джазі. Обдурити слух тут майже неможливо. Середні в Ether майже бездогані, емоційне залучення повне. Це - единий момент, де у відкритих Етерів майже повний паритет з Тисячниками.

Нижні
Для малих составів якість та кількість басу задовольняє. Бас швидкий, жвавий, добре структурований, досить багатий на деталі. Але - не такий глибокий, як у Тисячників, і не такий панчевий та м'ясистий, як у Іксів. З панчем є проблеми, він недоработаний, мабуть, це - особливості конструкції діафрагми. Тисячники та Ікси тут також виглядають впевненіше, кожен - на власному полі, звісно.

Транзієнти
Оскільки діафрагма - легка, то з цим показником у Єтерів повний порядок. Нюанси переходів відпрацьовуються хвацько.  

Розподільна здатність
Збалансована. На меломанських трактах буде меломанство, на аудіофільских - аудіофільство. Такий собі хамелеон у гарному сенсі.

Тембральність
На дуже доброму рівні, краще, ніж у більшості навушників з класичною діафрагмою. Десь паритетно з ізодінамікою.

Окремо хочу сказати про кабли.

Мені прислали 2 кабла: у пластиковій оболочці (Standard Dual-Entry Cable) та у тканинній (DUM Dual-Entry Cable). Як виявилось пізніже - той кабл, що у в тканині, це - портативний.
А той, що у пластику - стаціонарний. Ден Кларк стверджує, що обидва кабли - просто гарні, опускачи деталі. Але я залишився невдоволений таким поясненням. 

Я підрубив їх, як бачите, стаціонарний кабл - до відкритої версії, а портативний кабл - до Ether C. Потім після прогріву каблів я спробував їх поміняти місцями. Результат - схоже,що портативний трохи ничже за свого брата по звуковим показникам. Але це - десь на рівні нюансів, може мені показалось. Пластиковий кабл мені не сподобався саме пластиком, некомфортно руці. 

Конструкція навушників якісна, але є зауваження стосовно амбюшорів, в наявністі та ж хвороба, що й у Тисячників - амбюшури різні. Думаю, що це - плата за ручну роботу.

Ще одна незручість, до якої треба бути готовим в разі покупки Етерів.
Переходника з міні-джека на максі-джек у комплекті немає, доведеться покупати або юзати
той, що є у наявності з других навушників. 

Рівень комфорту
Оскільки я маю власні AudioQuest Nighthawk та HiFiMan HE-1000, встановити істину було досить легко. Ether легко бере бронзу в цьому чемпіонаті. Переважна більшість споживачів не буде мати жодних проблем з довготривалими сесіями Ether.

Закрита версія
Що стосується закритої версіїї - я взагаді не зрозумів, навіщо Ден Кларк її зробив. Вона явно програє відкритій версії на її теріторії. Була версія, що закрита версія буде грати важки жанри. Та де там! Мої рекейблені Audeze LCD-X рвуть їх на шматки. Впевнено та брутально. Окремо стоїть питання якості амбюшурів. Я не буду це коментувати - просто подивиться фотографіїї самі.

Якщо взяти на увагу, що вартість НЕ-1000 рівно в 2 рази вище, ніж Ether, то й перелічені недоліки не мають критичного значення. Було б цікаво порівняти молодшу версію Тисячників (Edition X) з Ether, бо їх вартість набагато ближче. З амбюшурами у Тисячників теж є певні проблеми, перечитайте другу частину мого рев'ю.Нагадую, написати коментар чи задати питання дуже просто - жміть знизу на "Дописати коментар". Я регулярно перевіряю їх наявність.

Немає коментарів: